• Krav-maga Jablonec nad Nisou

  krav maga academy dobřichovice a řevnice

  Vítejte na stránkách Krav Maga Academy. Naším cílem je zvyšovat úroveň bezpečnosti všech obyvatel Řevnic, Dobřichovic a okolí pomocí šíření sebeobranného systému Krav Maga a přispívat tak k zlepšování kvality života v našem kraji.

  Trénujeme jak dospělé, tak i děti, děti trénují pod vedením hlavního instruktora, Jana Matěji, v Řevnicích, dospělí pak v Tělocvičně v Dobřichovicích. Pro naše studenty pořádáme pravidelné kurzy a semináře zaměřené na nejdůležitější principy a techniky sebeobrany a mnoho dalších zajímavých akcí.

  Zajímalí-li vás konkrétní kurzy v okolí, přejděte do sekce Třídy, kurzy pro děti najdete na www.kravjunior.cz

  otázky a odpovědi

  co je vlastně krav maga?

  Jedná se o sebeobranný a taktický systém vytvořený po 2. světové válce Imim Lichtenfeldem –  rodákem z Československa, který na počátku 2. světové války emigroval do Izraele. Imi systém vyvinul pro potřeby izraelské armády a dalších obranných složek, po svém odchodu z aktivní služby jej ale upravil pro civilní užití a nadále rozvíjel s pomocí Eyala Yanilova – současného hlavního předtavitele KMG (Krav Maga Global). Hlavní důraz je kladen na to, aby studenti dosahovali dobrých výsledků v relativně krátkém čase, i proto je dnes systém Krav Maga považován za jeden z nejefektivnějších sebeobranných a taktických systémů na světě. Více o historii Krav Maga naleznete ZDE.

  Kdo může Krav Maga trénovat?

  Ženy, muži, děti, senioři, zkrátka každý z nás nehledě na věk ani jakékoli fyzické predispozice. Systém Krav Maga byl vyvinut tak, aby jej dokázal použít kdokoli a kdykoli. Naučíme vás správně využívat dynamiku a sílu protivníka, takže se budete schopni ubránit i fyzicky mnohem silnějším jedincům.
   

  jak mohu začít trénovat?

  Pro zvládnutí předchozích dovedností se využívají speciální cvičení během tréninků, kdy se postupuje od jednoduchých sebeobranných technik až po realistické simulace ohrožení/útoku a to ať se jedná o rychlost, tempo, počet útočníků, viditelnost či místo (např. se také pořádají semináře CQB (close quarter battle) pro širokou veřejnost, kde se trénuje v dopravních prostředcích kupř. v autobuse, tramvaji, metru a starých budovách) Ale i přes maximální snahu o navození realistických podmínek útoků a ohrožení je vždy kladen velký důraz na bezpečnost studentů. Krav Maga je styl zajímavý jak pro osoby hledající skutečnou sebeobranu, tak i pro ty, co si chtějí rozšířit své znalosti a zkušenosti na poli bojových sportů. Krav Maga je zkrátka stylem, který nabízí nejefektivnější techniky obrany před všemi typy útoků.